23.9.2014 a 30.9.2014 – Exkurze: Cesta za vůní medovníku

V úterý 23.9.2014 a 30.9.2014 navštívily děti 7. a 6. oddělení výrobnu medových dortů MARLENKA.

Díky videoprojekci bylo možné shlédnout výrobu tohoto lahodného dortu od prvopočátku. Léta od prvního dortu značně pokročila a do dnešních dnů se sortiment výrobků značně rozšířil, stejně jako výrobní hala ( dostavba v roce 2013). Díky přístavbě haly bylo možné prohlídku absolvovat přímo v budově výrobny a na MARLENKU jsme shlíželi shora. Všechny nás fascinoval mechanismus linky, která dort vyrobí za neuvěřitelných 8 minut z čehož upečení těsta trvá polovinu tohoto času (4 minuty). Měli jsme také štěstí na ukázku zkoušky balení dortu – ve speciálním stroji se zabalený dort nafoukne skoro až k prasknutí J , ruční natření dortu krémem – to když se některá z trysek dávkující krém zapomene, systém balení do krabic – někteří by měli problém složit dle označení ručně J.

Největší nadšení však přišlo v podobě ochutnávky. Každá holka a kluk dostali plný talířek a k tomu ještě novinku snack Marlenka – kdo pochybuje, ať mrkne do fotogalerie a dospělí místo snacku ochutnali kávu Marlenka.

Touto cestou chceme poděkovat pracovníkům Marlenky za přípravu a příjemně strávený čas v jejich společnosti, paní učitelce Buchtové za doprovod 7.oddělení a panu Kaletovi za doprovod 6.oddělení.

Všem se nám exkurze moc líbila. Byla poučná, zajímavá a sladká.

Tak MARLENKO, ahoj, zase za rok s novou partou dětí  😀

 

Vychovatelky Marianna Šelongová a Jiřina Bujnošková

 

FOTOGALERIE zde