5.A – PRAHA školní výlet 24.5.2018

Anketa v 5.A

Co tě v Praze udivilo, nadchlo, potěšilo … ?

Radek

…  výměna stráží na Pražském hradě, ale líbila se mi také Katedrála sv. Víta. Byli jsme , ale také, na Petříně, ve Vladislavském sále a na Václavském náměstí. Celý výlet jsme si užil.

 

Petr

… katedrála sv. Víta, ale i střídání stráží bylo taky zajímavé. Bylo dost těžké si představit, že lidi byli tak malí, potom co jsme vyšli ze Zlaté uličky. Socha svatého Václava byla obrovská, zajímalo by mě, kde sehnali tolik mramoru v kuse… Nádraží vypadalo spíše jako nákupní centrum, než jako nádraží.

 

Tereza

… že ta socha svatého Václava je tak velká. Nejvíce se mi líbilo u té sochy, protože miluji koně. Svatý Václav je patron České země. Vypadalo to, jako by jel do boje :-) .

 

Vít

… Chrám sv. Víta, který vevnitř byl barevný a pozlacený. Líbil se mi Karlův most na kterém bylo hodně prodavačů, ale i umělců. Překvapilo mě střídání vojáků a Petřínská rozhledna, která byla vysoká, takže něco jak česká Eiffelova věž.

 

Pavel

…Ferary, které projíždělo kolem nás a Zlatá ulička a Karlův most. Vyšlo nám krásné počasí a líbilo se mi všechno.

 

Aneta

… Karlův most, ale líbila se mi i Zlatá ulička a Chrám Sv. Víta.

 

Šimon

… výhled na celou Prahu z Vladislavského sálu byl nádherný!

 

Pavlína

… výměna stráží u Pražského hradu.

 

Nela

… Karlův most a Chrám sv. Víta. Ale na Karlově mostě to bylo drahé.

 

Michal

… byl jsem rád, že jsme stihli střídání stráží na Pražském hradě a také byla hezká barevná okna v Chrámu sv Víta.

 

Terezie

… Chrám sv. Víta, protože tam byla hezká okna, která byla barevná a byly tam sochy.

 

Martin

… mě nejvíc nadchl Chrám sv. Víta.

 

Michal

… Karlův most, protože byl krásně ozdobený a bylo tam hodně umělců, kteří byli úžasní, ať šlo o hudebníky nebo malíře.

 

František

… Chrám sv. Víta, protože ta barevná skla a celá prohlídka byla krásná. Také se mi líbilo Václavské náměstí, protože když jsme vyšli z uličky, uviděli jsme Národní muzeum.

 

Filip

… Karlův most, protože tam bylo hodně umělců, kteří tam malovali pěkné obrazy lidí, dobře je kreslili vylepšovali, Byli tam také dobří hudebníci, kteří hráli na různé nástroje a udivil mě krásný výhled.

 

Kristýna

… Chrám sv. Víta, výměna stráží a to okolí. Ale ze všeho nejvíc Karlův most. Byl krásný a ten výhled, ten byl ještě hezčí. Praha je krásná. Doporučuji. Sice dlouhá cesta, ale stojí to za to!

 

Lucie

… moc mě uchvátilo, jak jsem vyšla z uličky a uviděla Chrám sv. Víta, je nádherný! I ta okna v Chrámu sv. Víta byla nádherná. Taky se mi líbila Zlatá ulička, jak tam byly takové menší domečky a byly tam hezké suvenýry.

 

Sára

… nejvíce mě oslnil Chrám sv. Víta, protože tam měli krásné zdobené okna, sochy a pak jsme viděli dveře u kterých se schází majitelé sedmi klíčů např. Miloš Zeman. Zlatá ulička , protože tam měli malé domečky a byla tam jedna paní, která znala Frýdek-Místek a dobře jsme tam nakoupili.

 

třídní učitelka

… nejvíce mě potěšilo, že se nikdo z 5.A v Praze neztratil :-)  Žluté čepičky páťáků zářily do dálky, cizinci v centru se usmívali, otáčeli a zdravili nás. Děti byly ze všeho nadšené, poznávaly památky a stavby, které jsme si ve škole ukazovali na obrázcích. Intenzivně fotily a ušly opravdu kus cesty cca 21380 kroků. Nikdo si nestěžoval, že ho bolí nohy :-). Často se ozývaly výkřiky nadšení. 

Zážitků bylo opravdu hodně, takže svačinka v McDonaldu na samém vršku Václaváku byla pro všechny zasloužená.

Poděkování patří paní vychovatelce Jiřině Bujnoškové, která se skvěle ujala role průvodkyně a také paní Lence Kamenické, která kromě “ zeleninové občerstvovací stanice“, pomáhala s “ navigací“ a hlavně nás v Praze rozsvítila  žlutými kšiltovkami :-)

Akci Praha 2018 jsme si všichni skvěle užili.

 

 

FOTOGALERIE: 1393. 5.A – PRAHA školní výlet 24.5.2018