NEZAPOMENUTELNÝ TÝDEN S AMERICKÝM LEKTOREM NOAHEM

Po roce jsme u nás znovu s radostí přivítali milou návštěvu ze Spojených států amerických. Lektor Noah Krause intenzivně vyučoval angličtinu 37 žáků z 2.stupně naší školy po dobu pěti dnů, které pro všechny účastníky znamenaly ojedinělý a nezapomenutelný zážitek. Ve vyučovacích hodinách plných komunikačních her, konverzačních aktivit, přirozeného pohybu se v pozitivní a uvolněné atmosféře nejen naučili mnoho nových slovíček, ale především ztratili jazykový ostych a dokázali sami sobě, že se bez problémů dokáží domluvit v angličtině. Páteční loučení se neslo v duchu dojetí na obou stranách. Noah si od nás kromě marlenkových dobrot odvážel památník s fotomomenty z kurzu a se vzkazy a obrázky od každého z nás.

Mgr.Olga Lahnerová

 

Naše postřehy:

 

Jste zkrátka nuceni vyjadřovat se k pedagogovi pouze anglicky, každou svou myšlenku musíte přeložit a váš rodný jazyk vám nepomůže. Stojí za to do kurzu jít – rozšíříš si obzory angličtiny, zjistíš nové věci o Americe a přestaneš se tolik bát mluvit anglicky. (Anna 6.A)

 

Nejvíc mě bavilo, když jsme psali, jaká města v USA chceme navštívit, pak vymyslet nejlepší cestu a co chceme v těch městech navštívit a nakonec písničky, co budeme během cesty poslouchat. Líbilo se mi to, protože ráda cestuji a poznávám jiná města a způsob života obyvatel. Budu vzpomínat na to, jak si Noah vždycky dělal kafe a u toho říkal něco zábavného nebo jak o kávě básnil. Atmosféra kurzu mi přišla velmi pozitivní. (Iva 6.A)

 

Byli jsme nuceni poslouchat a myslet v angličtině, celkem hodně nás to rozmluvilo. Nerozuměla jsem jenom pár slovům, ale Noah to zvládl vysvětlit tak, že jsme to pochopili vždy všichni. Bylo to prostě nejlepší, nás lektor byl skvělý a jsem ráda, že to byl zrovna Noah, a přeji i ostatním tohle zažít. (Valerie 6.A)

 

Jsem rád, že jsem se zúčastnil. Nejprve jsem nevěděl, co od toho čekat, ale bylo to úžasné. Příští rok bych sem šel znovu. Noah je velmi hodný, pomůže se vším, co my nevíme. (Dominik 6.D)

 

První den bylo docela těžké porozumět všemu, ale druhý už jsem rozuměl skoro všemu, absence češtiny mi nevadila. Bavily mě všechny aktivity, které Noah vymyslel. Kreslili jsme novou českou vlajku, měli jsme vymyslet, co bychom si vzali na opuštěný ostrov, hledali jsme ke každému písmenu v abecedě tři věci nacházející se ve třídě a vymýšleli jsme cestu amerického road tripu. Byla tam zábava, pohoda, prostě super. (Štěpán 6.D)

 

Noah na mě působil úplně skvěle, dokázal nás rozesmát svým humorem. Od začátku mám ráda angličtinu a tohle pro mě byla taková motivace, že mi nikdo neporadí a musím to říct sama. Od první hodiny cítím, že už můžu mluvit anglicky a nebát se. Nebojte se mluvit, protože pak zjistíte, že jestli řeknete chybu, tak to nikomu nevadí. (Daniela 6.D)

 

Nezapomenu, jak jsem si s Noahem povídala o anime. (Patricie 8.C)

 

Noah působil hodně přátelsky, byl super, nebál se odpovídat na naše dotazy, všechno se snažil vysvětlit. (Leontýna 7.A)

 

Doporučuji všem, které angličtina baví a chtějí se v ní zdokonalit. Určitě se můžete těšit jak na naučné hry, tak i na skvělého lektora. (Bartoloměj 7.C)

 

Ze začátku to bylo těžké navyknout si, ale pak jsem měla spíš problém mluvit pouze česky. Nebojte se konverzovat. Čím víc anglicky mluvíte, tím více si to užijete. (Barbora 8.B)

 

Opravdu jsem se zasmála, když Noah dělal pantomimu nebo když říkal „ježiši, řízek, řeřicha“. Je to zajímavá zkušenost, budete si více věřit v mluvení a gramatice, určitě to taky zkuste. (Lucie 7.A)

 

Noah byl trpělivý, legrační, ohleduplný, ochotný, živý. Budu vzpomínat na spoustu legrace, kterou jsme si s ním užili.  Nikdy jsme se nenudili. (Anna 8.B)

 

Noah se snažil zapojit úplně všechny. Vždycky se snažil, když někdo něčemu nerozuměl, namalovat to nebo to předvést pantomimou. Atmosféra byla hodně dobrá, nebyly žádné špatné nálady. (Thea 7.A)

 

Zezačátku jsem se bála, ale pak jsem si uvědomila, že se nemám čeho bát a že Noah je tu proto, aby nás něco naučil. Byl milý, sympatický, usměvavý. (Zuzana 8.B)

 

Noah na mě působil pozitivně a energicky. Zasmála jsem se, když házel anglické vtipy. (Berenika 8.D)

 

FOTOGALERIE: 1399. NEZAPOMENUTELNÝ TÝDEN S AMERICKÝM LEKTOREM NOAHEM