ÚSPĚCH TEODORA RAŠKY

Teo odcestoval na konci října na Madeiru, kde se zúčastnil World Championships v Biathle a Triathle. V obou individuálních závodech vybojoval Teo umístění do 10. místa v silné konkurenci 40 závodníků ze států celého světa.
V soutěži družstev tým skládající se z Tea a 2 chlapců nominovaných z Prahy Dukla získal bronzové medaile jak v Biathle, tak v Triathle v konkurenci 20 týmů světa např. EGY,KAZ,RSA,POR,ESP,JPN,GBR,GUA,GER,AUT a dalších.

Biathle je kombinace plavání a běhu, v Triathle se přidává navíc střelba z laserové pistole. Tyto dva mladé sporty získávají stále větší popularitu a patří pod Mezinárodní unii moderního pětiboje (UIPM).

Zkušenosti z Madeiry s mezinárodní konkurencí a medailové ohodnocení je velkou motivací do dalších tréninkových dní.

Na mistrovství ČR v moderním pětiboji byl Teo letos bronzový ve své kategorii a mezi o dva roky staršími vybojoval krásné 4.místo. V celkovém pořadí roku 2022 se stal 3. nejlepším pětibojařem kategorie U13.
Na galavečeru v Praze dne 28. a 29.11. byl Teodor Raška vyhlášen bronzovým pětibojařem roku v kategorii U13.

Na jedné fotce je s bratrem Tobiasem (bývalým žákem naší školy), který skončil na  2. místě  v kategorii U17.

Teovi gratulujeme k úžasnému umístění a přejeme další vyhrané závody.

FOTOGALERIE: 2356. ÚSPĚCH TEODORA RAŠKY