Evropský den jazyků aneb Jakpak to vypadá jinde?

Příjemně strávené odpoledne na 5. ZŠ potěšilo nejen žáky naší školy, ale i jejich rodiče.

Učitelé cizích jazyků společně s jazykovou školou Face2Face připravili zajímavý program, který všechny návštěvníky přenesl do různých koutů Evropy. Zavítali do Španělska, kde se seznámili s kulturními tradicemi, vyrobili si vějíř a zhlédli ukázku práce s kastanětami.

V Anglii pátrali společně s Sherlockem Holmesem, pobavili se s anglickou abecedou  a poskládali veselé anglické puzzle. V Rusku trénovali azbuku a vyrobili si krásnou matrjošku.

V Německu se dozvěděli spoustu zajímavostí o naší sousední zemi, luštili kvízy a vyplňovali křížovky. Všichni si  vyzkoušeli, zda se neztratí v Evropě a k jednotlivým státům přiřazovali

jejich typické kulturní znaky a zajímavosti. Rodiče mohli zhlédnout prezentaci našeho zájezdu do jižní Anglie a Londýna, který se uskutečnil v červnu minulého školního roku. Když byli návštěvníci patřičně unaveni, odpočinuli si u pravého anglického čaje s mlékem a sušenkou. Závěrem lze určitě říci, že naši žáci ani jejich rodiče se v Evropě jistě neztratí. Plni dojmů odcházeli domů s vědomím, že vše nové, co se během Evropského dne jazyků dozvěděli a prožili, se jim bude jednou hodit třeba při prázdninovém cestování.

 

Gospel na 5. ZŠ

 

Na žáky 7.C a 7.D čekal příjemný závěr rušného školního týdne v podobě návštěvy skupiny

afroamerických hudebníků z Británie Gospel tým. Čtyřčlenná skupina zpěváků se snažila žákům předvést, jak různá hudba různě ovlivňuje náš život. Atmosféra byla úžasná, plná radosti a pohody. Nakonec jsme společně a velmi spontánně zazpívali úryvek písně, který všechny spojil v jeden úžasný orchestr. Gospel je hudební žánr, duchovní hudba amerických černochů, slovo pochází z angličtiny a znamená evangelium, neboli dobrá zpráva – good spell, nebo také God´s spell – Boží slovo.

 

IMG_3354

IMG_3360