HOT magazín

Nové číslo ( rozklikněte obrázek ) 
HOT MAGAZÍN

Redakční rada HOT magazínu 2020/2021

HOT magazín pro vás letos připravují: 

9.ročník:

Valerie Michalčáková,

Lucie Gryžbonová, Vanessa Marková, Miroslava Poledníková,

Eva Střížová, David Tereško, Kateřina Žurovcová, 

Tereza Klimánková

 

7.ročník:

Klára Mičková, Vojtěch Slíva,

Darina Danková, Tomáš Gryžbon, Daniel Weber, 

Jan Bačák, Marie Bystroňová, Adam Cibulec, Nikola Šnapková

 

6.ročník:

Elen Kamenická, Sára Lišková, Eliška Pavlíková,

Lilly Koňaříková, Roxy Koňaříková, Nela Gottwaldová

 

Vedoucí redakce: Mgr. Olga Lahnerová    

e-mail: hot.magazin@seznam.cz

 

 

SOUTĚŽ ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2020

Ve středu 23. září 2020 se v Třinci uskutečnilo krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2020 společně s přehlídkou soutěžících časopisů a workshopem na téma Dezinformace v éře Covid-19 v médiích. Letos se oblíbené každoroční akce směl účastnit pouze jediný zástupce redakční rady, redakci HOT magazínu reprezentovala Darina Danková ze 7.B.

V krajském kole v Třinci získal náš školní časopis 1. místo v kategorii nejlepší  OBSAH časopisu.

V hlavní kategorii Školní časopis roku jsme obsadili 3. místo.

HOT magazín měl reprezentovat naši školu a Moravskoslezský kraj v celostátním kole 20. listopadu 2020 v Brně. Z důvodu epidemiologických opatření se setkání školních redakcí tentokrát nemohlo uskutečnit.

Děkujeme všem členům redakční rady 2. stupně za jejich skvělou práci a tvůrčí nadšení a přejeme jim spoustu elánu a nových nápadů v dalších vydáních HOT magazínu.

Mgr.Olga Lahnerová

 

Očima redaktorky

Na středu 23. září 2020 jsem se moc těšila, a to proto, že jsme s panem učitelem Lokajem mohli jet reprezentovat náš HOT magazín na soutěž školních časopisů. Setkali jsme se ráno v 8.15 hodin na autobusovém nádraží v Místku a odtud jsme vyráželi linkovým autobusem směr Třinec.

Půl hodina cesty nám uběhla rychle, v autobuse s námi jeli také paní učitelka a žák z příborské školy, reprezentující jejich školní časopis Připínáček. Po vystoupení z autobusu jsme se společně vydali do galerie Kosmos. Trvalo nám jen chvilku, než jsme ke galerii dorazili. Jedná se o krásnou moderní prosklenou budovu. Měli jsme dost času si ji prohlédnout, vyhlašování mělo začít až v 10 hodin. Postupně začali přicházet další učitelé se svými žáky a organizátoři akce začali pokládat soutěžící časopisy okolo fontány, která byla umístěna uprostřed místnosti v prvním patře galerie. Měli jsme možnost si je všechny prolistovat a porovnat.

Po chvíli jsme byli pozváni o patro výš do velkého sálu, kde pro nás bylo připraveno malé občerstvení a hlavně, kde nám profesionální novinář prostřednictvím videohovoru vyprávěl
o problematice falešných informací, dezinformací a fake news. Velmi mne to zaujalo, snažila jsem se vstřebat co nejvíce poznatků, dobře vím, že se mi to v budoucnu bude hodit.

Pak začala ta nejdůležitější část programu, a to vyhodnocení časopisů a předávání diplomů. Náš HOT magazín získal diplomy rovnou dva a k tomu ještě odměny, nakonec jich byla plná taška. Jsem přesvědčená, že naprosto zaslouženě! Vše máme také zdokumentováno na fotografiích pana učitele Lokaje.

Pyšná, plná zážitků, s cenami a diplomy „v kapse“ jsem v doprovodu pana učitele vyrazila na zpáteční cestu domů. Ta nám opět velmi rychle uběhla a my šťastně dorazili do cíle. Jsem opravdu moc ráda, že jsem se této akce mohla zúčastnit.

Darina Danková, 7.B